Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  PGM Sözleşmeli Zabıt Katibi ve Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Başvuruların Değerlendirilerek KABUL/RED’ e İlişkin Listeler
  01.06.2023

  D U Y U R U

   

  T.C.

  SAMSUN

  ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ

  ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞI

   

  Adalet Bakanlığı Personel  Genel Müdürlüğü tarafından komisyonumuza verilen sınav izni doğrultusunda Sözleşmeli Zabıt Katibi ve Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanlarında başvuruda bulunanların başvuruları değerlendirilmiş, değerlendirme sonucu aşağıda belirtilen liste aşağıda açıklanmıştır.

   

  1- SÖZLEŞMELİ ZABIT KATİPLİĞİ  unvanı için :

  Toplam 103 aday e-devlet üzerinden başvuruda bulunmuş, adayların başvuruları değerlendirilmiş ve adaylardan belge eksikliği, öğrenim, yaş ve KPSS şartını taşımayanlar ile birden fazla unvana başvurmak suretiyle mükerrer başvuru yapan adayların başvuruları RED edilmiş ve açıklama olarak gerekçesi isimleri karşısına yazılmıştır.

  Bu unvan için  Samsun Adliyesi Mülhakat Kavak Adliyesinde toplam 3 adet pozisyona izin verilmiş, Yönetmelik ve sınav ilanına göre 3 x 20 = 60 aday uygulama sınavına katılmaya hak kazanmıştır.

  Bu haliyle 60 ıncı sıradaki adayın KPSS taban puanının 71,18684 olduğu tespit edilmiş ve diğer adayların başvuruları sıralamaya giremediğinden RED edilmiştir.

   

  2- SÖZLEŞMELİ KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ unvanı için ;

  Toplam 87 aday e-devlet üzerinden başvuruda bulunmuş, adayların başvuruları değerlendirilmiş ve adaylardan belge eksikliği, öğrenim, yaş ve KPSS şartını taşımayanlar ile birden fazla unvana başvurmak suretiyle mükerrer başvuru yapan adayların başvuruları RED edilmiş ve açıklama olarak gerekçesi isimleri karşısına yazılmıştır.

  Bu unvan için Samsun Adliyesinde toplam 9 adet pozisyona izin verilmiş,  9 x 3 = 27 adayın boy – kilo ölçümüne katılması gerekmekte ise de; Yönetmelik ve sınav ilanına göre KPSS puan yetersizliği ve belge yetersizliği nedeniyle 18  aday  boy – kilo ölçümüne katılmaya hak kazanmıştır.

  Bu haliyle 18 inci sıradaki adayın KPSS taban puanının 70,15326 olduğu tespit edilmiş ve diğer adayların başvuruları sıralamaya giremediğinden RED edilmiştir. (hangi adayın hangi gün ve saatte boy – kilo ölçümüne katılacağı ismi karşısında yazılmıştır.)

   

  BOY – KİLO ÖLÇÜMÜNE KATILACAK KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ADAYLARININ BOY – KİLO ÖLÇÜMLERİ ADLİYEMİZ (–) 1. KATTA BULUNAN İSA FİDAN KONFERANS SALONUNDA YAPILACAK OLUP,

  ADAYLARIN GELİRKEN TC KİMLİK NUMARASINI GÖSTERİR KİMLİK BELGELERİ İLE BİRLİKTE BELİRTİLEN SAATTEN 30 DK ÖNCEDEN HAZIR BULUNMALARI GEREKMEKTEDİR.

   

  NOT : DİĞER UNVANLAR ve TÜM UNVANLARDA SÖZLÜ SINAVA KATILMAYA HAK KAZANAN ADAYLARA İLİŞKİN LİSTE 15/06/2023 TARİHİNDE ADLİYEMİZ İNTERNET SİTESİNDEN İLAN EDİLECEKTİR.

   

  TEBLİĞ YERİNE GEÇERLİ OLMAK ÜZERE İLAN OLUNUR. 01/06/2023

   

   

  1Sözleşmeli ZABIT KATİPLİĞİ Başvuruların Değerlendirilerek KABUL/RED’ e İlişkin Liste

   

  Sözleşmeli KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ Boy – Kilo ölçümü Başvuruların Değerlendirilerek KABUL/RED’ e İlişkin Liste

  Adres

  Kılıçdede Mahallesi Muhittin Özkefeli Bulvarı No: 5 İlkadım / SAMSUN

  Telefon

  0 (362) 311 55 00 - 311 56 00 - 311 57 00

  Fax No : 0 (362) 311 56 03

  E-Posta

  samsuncbsisaretadalet.gov.tr